Zasedá mimořádně rada města, jedná o školkách a nouzovém stavu

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Vláda ČR dnes vyhlásila nouzový stav, který znamená omezení všech kulturních, sportovních a dalších akcí nad 30 osob.

V Příbrami se tak vedle již zavřeného Divadla A. Dvořáka zavírají Galerie Františka Drtikola, Knihovna Jana Drdy i Sportovní zařízení města. O provozu mateřských škol se rozhodne dnes večer na mimořádné radě města, aktuální informace budou zveřejněny na webových stránkách města www.pribram.eu.

Vedení města úzce spolupracuje s Krajskou hygienickou stanicí a situaci nepřetržitě sleduje. V Příbrami do této chvíle nebyl potvrzen ani jeden případ výskytu koronaviru, výsledky dosud provedených testů jsou negativní.

„Důležité je plošně dodržovat nařízení vlády a dodržování zvýšené osobní hygieny, jako je časté mytí rukou, neshromažďování se ve větších skupinách osob, a v případě zdravotních potíží – zvýšené teploty nebo potíží s dýcháním – kontaktovat svého obvodního lékaře, případně volejte na celostátní čísla pomoci 724 810 106 nebo 725 191 367,“ řekl 1. místostarosta Martin Buršík.

Komentáře