Začíná sezóna výletních vlaků, po železnici se v létě opět dostanete třeba i do Rožmitálu

STŘEDNÍ ČECHY/PŘÍBRAMSKO – Poslední březnový víkend zahájí turistickou sezónu na železnici v Praze a Středočeském kraji. Letošní rok přinese cestujícím řadu novinek. Užijte si letních dnů ve Středočeském kraji s parními vlaky, či výlet už tradičními spoji Český ráj a Cyklo Brdy, které vás dovedou do míst, dostupných díky rozšiřující se síti cyklotras včetně těch, které vedou kolem železničních stanic.

 „Sezóna výletních vlaků začne už o víkendu 25. a 26. března. Cestující se mohou těšit na tradiční přímé vlaky z Prahy do oblasti Brd, Českého ráje a také na oblíbený vlak Cyklohráček. Letos nás čeká řada novinek,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Turisté se budou nnapříklad znovu moci vypravit na výlet vlakemCyklo Brdy a to nejen do malebné přírody Brd, ale i do hornického města Příbram nebo na zámky v Březnici a Blatné. Vlak bude odjíždět z Prahy hlavního nádraží v 8:35 hod. V období od 11. června do 29. října bude na tento vlak navazovat v Březnici přípoj do Rožmitálu pod Třemšínem. Na trati mezi Březnicí a Rožmitálem objednal Středočeský kraj v tomto období celkem čtyři páry sezónních vlaků.

Užít si letních dnů ve Středočeském kraji mohou turisté i s nostalgickými vlakyPárou Prahou po nové polookružní trase do Roztok u Prahy, nebo s parním vlakemPárou Posázavím do města Sázava. Cykloturisté mohou využít pohodlný výletní vlak Cyklohráček, který bude kvůli výlukám část sezóny jezdit po odklonové trase z Prahy přes Kralupy nad Vltavou, Straškov a Zlonice kolem hory Říp. Vlak bude jezdit dvakrát týdně. „U Cyklohráčku máme pro cestující jednu zásadní novinku, díky které bude cestování tímto výletním vlakem ještě pohodlnější. Vozy Cyklohráčku prošly v zimním období generální opravou, při které došlo mimo jiné k modernizaci toalet, topení či renovaci interiéru. Vylepšili jsme také Vůz plný balónků, jehož interiér dostal zcela nový růžový kabát a díky úpravám některých míst k sezení došlo ke zvětšení původního balónkoviště. To je nyní zabezpečené stabilnějším materiálem pro bezpečnost malých i velkých výletníků,“ vysvětluje Jakub Goliáš z Českých drah. Nově také tento spoj rozší počet jízd.

Nenechte si ujít ani již tradiční vlakový spoj Český ráj, který vás dovede do míst, dostupných díky síti cyklotras, které vedou kolem železničních stanic. Středočeský kraj poprvé historicky podpoří budování cyklistické infrastruktury, a to postavením cyklověží a cykloboxů. Vydejte se na prázdninové cesty po Brdech a užijte si letních dnů.

 

Komentáře