Začala rekonstrukce druhého podlaží pavilonu E v areálu na Zdaboři

Foto: Martin Janota

PŘÍBRAM – Oblastní nemocnice Příbram zahájila další etapu svojí rekonstrukce. Za účasti vedení Středočeského kraje, jako svého zřizovatele, a ředitele nemocnice Stanislava Holobrady byla koncem září slavnostně zahájena rekonstrukce druhého nadzemního podlaží pavilonu E v areálu na Zdaboři. Zhruba v polovině příštího roku by tam mělo být k dispozici 20 lůžek.

„Vzniknout by zde mělo kompletně nové oddělení následné péče, včetně zázemí pro personál a vybudování únikového schodiště. Provedena bude i zvuková izolace vzduchotechniky v úrovni střechy,“ řekl ředitel nemocnice Stanislav Holobrada s tím, že lůžka následné péče jsou v příbramské nemocnici velmi dobře využívána a i demografická křivka ukazuje, že je to krok správným směrem.

Celá rekonstrukce by dle projektu měla vyjít na maximálně 38 milionů, a to včetně přístrojového vybavení. V pavilonu E vznikne celkem 8 dvoulůžkových a 4 jednolůžkové pokoje, které je možné v případě potřeby vybavit také dvěma postelemi. Hotovo by mělo být v polovině příštího roku. Celou investici hradí Středočeský kraj.

Nově zrekonstruované oddělení následné péče nabídne komfort nejenom pacientům, ale i zaměstnancům. Není to zdaleka jediná rekonstrukce, kterou v příbramské nemocnici Středočeský kraj chystá, příští rok by měly být zahájeny práce na rekonstrukci pavilonu N, kde sídlí dětské oddělení.

Komentáře