Začala oprava Pražské ulice v Dobříši. Práce ztíží průjezd městem

I. etapa opravy hlavního silničního tahu městěm - Pražské ulice

DOBŘÍŠ – V Dobříši začala první etapou dlouho očekávaná oprava Pražské ulice. Vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní silniční tah městem, lze počítat až do konce roku s komplikacemi v dopravě v centru města.

Oprava Pražské ulice je rozdělena na dvě etapy. první , která byla zahájena v úterý 29. září, se týká části ulice od zatáčky u zámku po světelnou křižovatku v centru města. „První etapa rekonstrukce by měla být dokončena do Vánoc, ale protože asfaltérské práce nelze provádět v nepříznivých klimatických podmínkách, je možné, že se vše vzhledem k počasí nestihne podle plánu. Musíme počítat i s tím, že se nám vše může protáhnout například až do března příštího roku. Druhá etapa by měla začít na jaře a doufáme, že během léta budeme mít kompletně hotovo,“ řekl k zahájení stavby, o které se v Dobříši mluví minimálně pět let, dobříšský starosta Pavel Svoboda.

Stavební práce provádí firma Robstav. Přesto, že se vedení města snažilo předem komunikovat s veřejností a upozornit na dopravní omezení všemi dostupnými prostředky, očekávané problémy se objevily. Největší komplikace jsou pochopitelně v centru města a na světelné křižovatce, doprava zatížila některé místní komunikace, například ulici Lidickou nebo ulici Za Poštou. „Nicméně doufáme, že si lidé na uzavírku brzy zvyknou a budou využívat správnou objízdnou trasu, tak aby neohrožovali chodce a hlavně děti v blízkosti škol a sportovních zařízení,“ dodal starosta města.

Objízdná trasa vede ve směru od Prahy z křižovatky na Prachandě, ulicí Za Pivovarem, přes hráz rybníka Papež, směrem na kruhový objezd a do centra. Toto je hlavní objízdná trasa, která je vyznačena a vede mimo školy. „V tuto chvíli je opravdu nejdůležitější trpělivost a tolerance nás všech,“ říká k uzavírkám místostarosta Dobříše Tomáš Vokurka a prosí občany i řidiče o dodržování dopravních omezení: „Naučme se objížďky a prosím, do centra města se vydávejme, pokud to možnosti a okolnosti dovolí, ve velké míře pěšky nebo na kole. Neumíme Pražskou ulici opravit, bez toho aniž bychom ji uzavřeli.“

Komentáře