Začal nový školní rok, učitelé si neumí ale představit distanční výuku u prvňáků

PŘÍBRAM – Za drobných omezení začal dnes nový školní rok. Do lavic usedli jak ostřílení školáci, tak i prvňáčci. Ti se ale bohužel před prázdninami kvůli konoronaviru nemohli účastnit zápisů.  Dnes je navíc do lavic museli rodiče doprovodit v rouškách.

Na ZŠ Jiráskovy sady prvňáci usedli do lavic ve dvou třídách. „Byla jsem z prvního dne příjemně překvapená, protože kvůli tomu, že se nekonaly zápisy, tak jsem ty děti neznala a nevěděla jsem, jak třeba pracovaly ve školce, takže jsem nadmíru spokojená a udělaly mi velkou radost,“ říká třídní učitelka 1.B Jana Jeníková. Nicméně se přimlouvá za to, aby školy a zejména první stupeň kvůli koronaviru nezavíral. „Neumím si představit, jak by se děti učily psát, číst nebo počítat. U těchto malých dětí je nejdřív potřeba vytvořit správné návyky. Jak správně sedět, jak správně držet tužku, jak správně číst a nečíst a podobně a ač rodiče se snaží jak mohou, tak některé tyto věci nevědí a myslím si, že by se v tomto případě udělalo hodně problémů a špatných návyků, které by se už nedaly napravit,“ dodává k současné situaci okolo dohadů v opatřeních kvůli koronaviru.

Do každé z obou prvních tříd dorazilo 30 dětí, které sice nemusely mít roušky, nicméně jejich rodiče se v „náhubcích“ dusili skoro do půl desáté. I přes tyto nepříjemnosti si ale všichni přítomní slavnostní den nenechali zkazit  a obešel se bez jakýchkoli problémů.

Komentáře