Za hodinu začíná zasedání zastupitelstva, má jen osm bodů i tak může být dlouhé

Příbramské zastupitelstvo. Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Dnes se od 16 hodin na svém prvním letošním zasedání sejdou příbramští zastupitelé. Na programu mají zatím jen osm bodů, ale i tak se může stát, že brzy domů nevyrazí.

Asi nezajímavějším bodem je návrh na vznik nového dotačního programu, který by měl pomoci sportovním organizacím s opravou a údržbou hřišť. Ovšem v poslední době se také hodně mluví o investici do oprav bazénu a tak se dá očekávat poměrně bouřlivá diskuze k tomuto tématu. 

Zastupitelé za ODS a Piráty vyzvali vedení města, aby projekt zastavilo, neboť jej považují pro Příbram za zbytečný a megalomanský. Před zasedáním se v minulém týdnu přidali i zastupitelé za Šanci pro Příbram. „Na pondělním zasedání chceme do programu zařadit bod Náklady na zvažovanou rekonstrukci aquaparku, kdy navrhujeme jejich zastropování na částce maximálně 301,2 milionu korun,“ říká zastupitel Šance Vladimír Král.

Že se bude mluvit i o bazénu, předpokládá i příbramský starosta. Na výzvu ODS a Pirátů už reagoval. „Předesílám, že rada města je vázána rozhodnutím minulého zastupitelstva, které schválilo záměr rekonstrukce aquaparku v nejrozsáhlejší variantě. V tomto duchu jsou konány veškeré přípravné práce,“ řekl k věci starosta Jan Konvalinka (ANO). Zastupitelstvo se sejde v pondělí 20. ledna od 16 hodin v budově bývalého ředitelství Rudných dolů a bude opět přenášeno i online.

Komentáře