Výměna sedadel v divadle se odkládá

Divadlo čeká výměna sedadel. Foto: GPSH

PŘÍBRAM – Velká scéna Divadla A. Dvořáka se měla původně letos přes prázdniny dočkat výměny sedadel za nová a pohodlnější. Nicméně nakonec se tato akce přesouvá na příští rok. Rada města totiž zrušila vyhlášené výběrové řízení na dodavatele.

„Při posuzování jednotlivých nabídek jsme po jednom z uchazečů požadovali doplnění některých materiálů. Tento postup viděl jiný z uchazečů jako nepříliš standardní a podal námitky a abychom se vyvarovali průtahů, které by mohly ohrozit divadelní sezónu, proto jsme se rozhodli výběrové řízení zrušit,“ vysvětlil starosta Jan Konvalinka s tím, že ho později město vyhlásí znovu ale s lépe nastavenými parametry.

Tím je ale jasné, že letos k výměně už nedojde, protože by se nestihla v době divadelních prázdnin a zasáhla by do programu divadla. „Bude to komfortnější i pro divadlo, takže jeho vedení bude přesněji vědět, kdy bude nutné hlediště uzavřít,“ dodal starosta. Výměnou sedel za pohodlnější se sníží kapacita hlediště ze 488 míst na 443 míst, z nichž bude šest míst pro vozíčkáře. „Celkem by výměna sedadel v hledišti měla vyjít na deset milionů korun bez DPH,“ doplnil místostarosta Martin Buršík.

Komentáře