Voliči brali včera některé okrsky útokem

Příbramsko – Ve 14 hodin se včera otevřely na Příbramsku volební místnosti. Zájem o volby se ale lišil často podle lokality. V Příbrami byl začátek voleb spíš poklidný, naopak v Jincích se někteří voliči dožadovali vstupu už před druhou hodinou.

V samotné Příbrami se včera volební účast pohybovala okolo 20% a fronty se u volebních komisí tvořily jen zřídka. „Lidé chodí ve vlnách, kolem čtvrté byl silnější nápor a pak zase až v podvečer,“ říká člena volební komise ve 22 volebním okrsku Pavla Havrančíková. Asi nejnižší volební účast po zahájení voleb byla v prvním volebním okrsku, kde se kolem čtvrté hodiny vyšplhala jen na 8,5 %, což bylo mimo jiné dáno i tím, že v tomto volebním okrsku volí i lidé přihlášení k trvalému pobytu na městském úřadě. Večer ale i tento okrsek hlásil 20% volební účast.

Naopak v Jincích se lidé dožadovali vstupu do volebních místností už čtvrt hodiny před jejich otevřením. Před vchody se tvořily fronty a členové komisí potvrzovali, že takto nebývalý zájem o volby nepamatují. Podobný zájem byl včera o volby také na Dobříši nebo ve Staré Huti.

Dnes se bude mimo jiné volit i ve věznici Bytíz. Zatím ale není jasné, kolik odsouzených se nakonec k urně vydá, přestože zájem o volby projevili. Podle pracovníků věznice se totiž většinou někteří z nich na poslední chvíli někteří rozmyslí a volit nejdou, přestože se nejprve k volbám přihlásili.

Komentáře