Vedení města změnilo názor na existenci kempu v areálu Nového rybníka

Nový rybník.

PŘÍBRAM – V současné době se v areálu Nového rybníka pracuje na úpravách prostoru kempu. S ním v minulosti radnice příliš nepočítala, nicméně nyní svůj postoj přehodnotila a prostor se dočká úprav, tak aby odpovídal požadavkům 21. století.

Ke změně názoru vedení města podle jeho slov přispěl covid. „Kdysi někdo řekl, že jen blbec nemění názor, covidová doba nám ukázala, že rekreace v tuzemsku a rekreace s obytnými přívěsy je věc atraktivní a lidé toho využívají více než dříve. A tak jsme si řekli, proč ten kemp neudělat pořádně a neposunout ho do jednadvacátého století,“ vysvětlil příbramský starosta Jan Konvalinka.

Celkem se na Novém rybníku počítá s osmi místy pro autokaravany. Město v tomto kroku vidí možnost, jak přilákat do Příbrami další turisty. „Souběžně s tím dojde i na výstavbu nových chatek, které nahradí ty tři nynější buňky. Nové chatky nabídnou úplně nový komfort v podobě kuchyňky, koupelny a jedna z nich by měla být i mezonetového typu, kde by přímo z postele měl být výhled na Nový rybník,“ přiblížil Konvalinka další plány města s prostorem kempu.

V současné době se tam pracuje na vybudování stanoviště „Stop nad Go“ pro karavany. „To bude určené pro ty turisty s autokaravanem, kteří si tam budou moci načerpat vodu, vypustit odpadní vodu, nabít si elektřinu, případně se dojít najíst do bistra a podobně,“ dodal starosta. Toto místo vzniká v horní části kempu u vjezdu za minigolfem z výpadovky na Milín.

Ovšem ještě před dvěma lety mělo na kemp vedení města opačný názor. V červnu 2020, tedy před začátkem letní sezóny, kdy se mluvilo o tom, že v době covidu bude poměrně velká část lidí trávit dovolenou v tuzemsku, se radnice na využití kempu na Novém rybníku nedívala příliš pozitivně, Starosta Jan Konvalinka tehdy uvedl:  „Areál Nového rybníka není z našeho pohledu primárně určený jako prostor pro stanoviště nebo kemp. Sice ta možnost tady je, ale nějaká nadstavbová propagace není na místě, protože chceme, aby areál sloužil především lidem z města a návštěvníkům, kteří si tam přijdou relaxovat a v těch kempech není vždy úplný klid a úplný pořádek. Možnost ubytování tam je, ale není to prioritou Nového rybníka.“

Komentáře