Vedení města zadalo vypracování urbanistické studie na atletický stadion a sportovní halu

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Dlouho chátrající atletický ovál za základní školou ve Školní ulici by se mohl v následujících letech zcela zásadně proměnit k lepšímu. Zastupitelé v únoru schválili směnu a výkup pozemků. Další krok teď udělalo vedení města, které schválilo zadání urbanistické studie.

Rada města na svém posledním jednání schválila zadání komplexní urbanistické studie na výstavbu atletického stadionu a sportovní haly. Studii provede architektonický ateliér Arnošt Navrátil z Prahy za cenu 465 850 Kč s DPH.

Původní atletický ovál již dlouhou dobu chátral.

Vedení města chce na místě bývalého atletického oválu postavit nejen nový atletický stadion, ale také v budoucnu  i novou sportovní halu, která by rozměrově vyhovovala všem příbramským sportovcům. Stávající sportovní hala umístěná v budově aquaparku totiž spoustě příbramským klubům rozměrově nevyhovuje a pokud pořádají některou soutěž tak musejí mít výjimky.

Na urbanistickou studii pokud ji zastupitelé schválí pak naváže samotná projektová dokumentace. Ta by pak mohla počítat s výstavbou na etapy, kdy by se zřejmě nejdříve postavil atletický stadion a potom i sportovní hala.

„Když by jsme neztratili žádný den v přípravě (studie, projektová dokumentace, uzemnění řízení) tak by jsme v roce 2023 začali stavět stadion,“ řekla při projednávání v zastupitelstvu místostarostka města Zorka Brožíková.

Komentáře