Ve Staré Huti začalo Mistrovství České republiky v Národní házené v kategorii starších žákyň

Ilustrační foto.

STARÁ HUŤ – Ve dnech 10. – 12. 6. se ve Staré Huti koná za podpory obce Mistrovství České republiky v Národní házené v kategorii starších žákyň. Zápasy se hrají na starohuťském hřišti a to poprvé v novodobé historii. Hrát se začalo v pátek v 10 hodin a zvaní jsou všichni milovnicí sportu, aby přišli podpořit mladé házenkářky.

„Naše holky si zajistily účast na domácím mistrovství suverénním vítězstvím v krajské soutěži. Rozpis zápasů a týmy, se kterými se střetneme, ještě neznáme, protože jednotlivé krajské soutěže ještě nejsou dohrané,“ říká trenér Filip Fišer s tím, že hráčky Staré Huti čekají 2 zápasy v pátek, 2 v sobotu a jeden v neděli.

Podle Filipa Fišera mají domáci hráčky velkou pokoru k soupeřům, protože vědí, že je nečeká vůbec lehká práce, o čemž se již přesvědčily na zimním halovém přeboru v Litvínově. „V Litvínově jsme nezahráli vůbec podle našich představ. Máme tedy velkou motivaci předvést daleko kvalitnější a hlavně stabilnější výkony po celý turnaj. Musíme být ale velice obezřetní, víme totiž, že soupeři dokážou potrestat naše sebemenší zaváhání,“ dodává Fišer.

Děvčata ze Staré Huti se kvalifikovala také na Mistrovství ČR v kategorii dorostenek, které se bude konat 17. – 19. 6. v dalekém jihomoravském Vracově. I tam se hráčky z Dobříška budou snažit vybojovat pro starou Huť nějaké pěkné umístění, ale jsou si vědomy, že konkurence v této kategorii je obrovská a navíc budou startovat s nejmladším týmem v turnaji.

Komentáře