Včerejší zastupitelstvo bylo ve znamení sporu o dotace i nepovedené kritiky starosty

Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Na včerejším zasedání zastupitelé rozhodovali především o dotacích, vyhlášce o nakládání s odpady a opozice se navíc pokusila zúročit reportáž několika médií z konce minulého týdne o tom, že starostovi Jindřichu Vařekovi  (ANO) splácí dům provozovatel nevěstince. Skandál se ale nekonal.

O zařazení tohoto bodu se pokusili hned na začátku zastupitelé za Šanci pro Příbram Vladimír Král a Petr Kareš, ale neúspěšně. Dalo se ale tušit, že se tato věc vrátí na konci zasedání v bodě Různé.  K tomu také nakonec došlo, ale spíš než skandál, měla celá věc tak trochu trapnou příchuť. Zastupitel Petr Kareš požadoval po starostovi vysvětlení, které mu ale Jindřich Vařeka odmítl dát se slovy, že jde o deset let starou záležitost.

Kareš ještě zmínil, že podle jeho informací měl na adrese, kde je také night club, starosta podnikat ještě v letos v únoru. To ale vzápětí vyvrátil radní Václav Dvořák nahlédnutím do internetu. Jindřich Vařeka na Karešovu adresu ještě řekl, že se měl lépe připravit.

V podobném duchu se vedl boj i o dotace do sportu. V tomto bodě se s vedením města střetl především sociálně demokratický zastupitel Petr Větrovský. Kritzoval především nespravedlivost rozdělování peněz, což vyústilo ve slovní přestřelku mezi ním a Václavem Dvořákem z Hnutí ANO. Ta nakonec skončila více méně veřejným prohlášením Větrovského, že skládá svou funkci ve fotbalovém klubu 1. FK Příbram, aby prý umožnil klubu získat z městského rozpočtu na program pro mládež víc peněz. Dvořák k tomu uvedl, že toto gesto nic nezmění.  Emotivní jednání nakonec skončilo několik minut před půl jedenáctou v noci.

Komentáře