Vánoční posezení v Senior pointu přilákalo téměř dvě stovky penzistů

zleva: Lukáš Vaculík, ředitel projektu Senior Point, Alena Ženíšková, místostarostka města Příbrami, Stanislava Dembická, oceněná seniorka, Robert Dikan, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Příbram a Jan Konvalinka, ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbrami.

PŘÍBRAM – Rukodělné aktivity, společné zpívání nebo jen ukázka činnosti. To všechno 14. prosince nalákalo více jak 150 důchodců na společné vánoční posezení do prostor příbramského Senior Pointu v Žežické ulici. Součástí programu bylo také předání Karty seniora města Příbrami s pořadovým číslem 1000.

Už od půl desáté se začali scházet první návštěvníci, kteří si našli čas na společné strávení předvánočního času. Kromě kulturního vystoupení a společného posezení mohli aktivnější z nich využít ukázku cvičení, které probíhalo v nedaleké tělocvičně. Mohli se dozvědět vše o činnosti organizací, které na bývalé základní škole sídlí, a zapojit se do jejich činností. „Organizace si připravily vánoční zpívání, společné tance i ukázku svých aktivit. Jsem ráda, že se zapojily a přispěly svým úsilím ke zdárnému průběhu celé akce,“ uvedla Alena Ženíšková, místostarostka města Příbrami, která se přišla na vánoční posezení také podívat.

Součástí bohatého programu bylo také předání Karty seniora č. 1000, kterou obdržela paní Stanislava Dembická. „Je to pro mě překvapení, mám obrovskou radost a děkuji,“ neskrývala své nadšení čilá seniorka, která byla příjemně zaskočena nejen květinou, ale i dárkovým košem. Ke gratulacím se přidali také vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Robert Dikan a ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbrami Jan Konvalinka. „Věřím, že podobných společných akcí, kde se budeme potkávat, bude i v příštím roce hodně. Začínáme už 14. ledna na Plese pro seniory,“ pozvala všechny přítomné místostarostka Ženíšková.

Registrace do programu Karty seniora je zdarma a je možné provést ji pouze osobně vždy v pondělí v příbramském Senior Pointu v Žežické ulici 193, 261 01 Příbram VII. Otevřeno je v pondělí od 12 do 15, ve středu od 10 do 13 a ve čtvrtek od 11 do 14 hodin. Kontakt: tel.: 778 779 898, e-mail: pribram@seniorpointy.cz

Komentáře