Vánoce v hornickém domku a Štědrovečerní šichta letos jen na objednání

PŘÍBRAM – Hornické muzeum připravilo pro školy a veřejnost od pondělí 7. do pátku 18. prosince tradiční akci s názvem Vánoce v hornickém domku, která bude letos vzhledem k epidemiologické situaci trochu komornější, ale neméně poutavá. Ve stejném termínu je možné navštívit také ukazku pracovního Štědrého dne v příbramském podzemí. 

Původním hornickým obydlím návštěvníky provede hornická žena, která připravuje suroviny na štědrovečerní večeři a vypráví o prožívání Vánoc na přelomu 19. a 20. století. „Každý návštěvník si bude moci v rámci vstupného vybrat drobnou upomínku pro radost a vánoční atmosféru. V průběhu dne přijdou na zápraží zahrát hudebníci,“ říká ředitel příbramského muzea Josef Velfl s tím, že z důvodu omezené kapacity (9 osob na jednu prohlídku) je nutné se na program předem objednat na telefonním čísle 318 626 307.

Ve stejném termínu 7. 12. – 18. 12. bude na dole Anna připravena ukázka pracovního Štědrého dne – tzv. Štědrovečerní šichta, jejíž součástí je jízda důlním vláčkem slavnostně vyzdobenou Prokopskou štolou. Doporučujeme předchozí rezervaci na čísle 318 630 149. U obou zmíněných akcí přijímáme objednávky jednotlivců i školních skupin.

Komentáře