Vandalové zničili několik stromů u cyklostezky do Bohutína

Někdo zlomil šest stromů podél cyklostezky do Bohutína. Foto: archiv města Příbram

PŘÍBRAM – Podobný osud jako vánoční stromky v Pražské ulici koncem roku nyní potkal i vysazené stromy podél cyklostezky z Příbrami do Bohutína. Neznámý vandal či vandalové jich zlomili celkem šest z osmatřiceti vysazených.  

Cyklostezka z Příbrami do Bohutína je společný projekt těchto obcí. Mimo propojení obcí samotných má jít o začátek cyklotrasy vedoucí z našeho města do Brd. Domluva obcí, vyřešení pozemkové situace, zajištění prostředků na vybudování cyklostezky, samotná realizace a poté následující výsadba stromů, které jednou budou příjemným, stinným vymezením trasy. „Za tím vším se skrývá práce desítek lidí. Do tohoto počtu musíme započítat také žáky základních škol, kteří se podíleli na výsadbě zmíněných stromů, které měly být připomínkou výročí sta let od založení Československa,“ připomněla tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Vandalismus je nyní v šetření Policie ČR, výše škody se pohybuje téměř na hranici třiceti tisíc korun, a zklamání veřejnosti je veliké. „Pokud jste se stali svědky celé události, nebo se zmíněný vandal svým činem pochlubil, prosím, kontaktujte Policie ČR, nebuďme k obdobným činům lhostejní,“ dodává Švehlová.

Komentáře