Václav Švenda: Chci radnici transparentní, ne návrat do minulosti

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

PŘÍBRAM – Zastupitel za TOP 09 Václav Švenda reaguje na výběrové řízení na ředitele ZŠ Jiráskovy sady a na transparentnost obsazování výběrových komisí. 

Vedení města má před sebou v těchto dnech velmi významný úkol, který může zásadním způsobem ovlivnit budoucnost našich dětí. Vybírá totiž ředitele základní školy v Jiráskových sadech. V minulém volebním období jsem se jako místostarosta snažil o zajištění odbornosti i vyváženosti výběrové komise. Prosadil jsem proto v radě, aby v konkurzních komisích za město zasedali i zástupci opozice, kteří ve školství působí.

Současné vedení města od tohoto zvyku ustoupilo, což je podle mě velká škoda. Nemám podezření, že by zrovna v tomto konkrétním případě mělo dojít k manipulaci výběrového řízení. Jde však o dodržování zásad transparentnosti a nadstranickosti. Naše město má za sebou dlouhou historii manipulací výběrových řízení. Nedomnívám, že je teď ten pravý čas rozvolňovat opatření, která jsme zaváděli minulé volební období, abychom se s korupcí a klientelismem vypořádali. Zástupci opozice ve výběrových řízeních jsou dobrým nástrojem, jak garantovat zvolení na základně kompetencí, ne známostí.

Jako rodič žáků této školy držím našim dětem palce, aby tuto školu vedl stejně kvalitní ředitel, jakým bezpochyby je ten současný. Děkuji panu řediteli Petru Šlemendovi za jeho dosavadní práci pro školu a přeji mu jen vše dobré a mnoho úspěchů v jeho další profesní dráze.

Václav Švenda, zastupitel Příbrami

Komentáře