V ulici Jana Drdy se výrazně navýší počet parkovacích míst

Ulice Jana Drdy. Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Ulici Jana Drdy na Zdaboři čeká obnova. Opravy by se měla dočkat podle radnice jak samotná ulice, tak u jejích vyústění do navazujících komunikací. Práce by městskou pokladnu měly vyjít na 56 milionů korun.

Obnovy se dočkají povrchy vozovky i chodníků nebo veřejné osvětlení. „V souvislosti s tím dojde také k výměně vodovodních či kanalizačních potrubí včetně dešťové kanalizace,“ vyjmenovává další kroky starosta Jan Konvalinka. Další plusem by mělo být zvýšení počtu parkovacích míst. „V současné době jich tam je okolo padesáti a dalších padesát by mělo vzniknout,“ dodal starosta s tím, že ale navýšení počtu parkovacích míst by se výrazně nemělo dotknout zeleně.

Součástí prací bude také stavba polozapuštěných kontejnerů na komunální i tříděný odpad. Město má v rámci tohoto projektu také požádáno o dotaci na opravu chodníků.

Kdy dojde k samotnému zahájení stavební prací, radnice ještě neví. Nicméně by k nim mělo dojít ještě letos. „V současné době běží výběrové řízení na dodavatele stavby, počítáme ale s tímto projektem v letošním roce, také předpokládáme zahájení jeho realizace někdy na přelomu jara a léta,“ dodal závěrem Jan Konvalinka.

Komentáře