V Příbrami se bude závodit o aquatlonové tituly. Přijede také olympionik a český rekordman?

Foto: archiv Triatlon Příbram

PŘÍBRAM – Český pohár v aquatlonu bude po měsíční přestávce pokračovat v Příbrami, kde se poplave a poběží už 16. dubna. Ve hře přitom budou nejen pohárové body, ale i mistrovské tituly. Účast na závodě v okolí Hořejší Obory zvažuje i plavecký rekordman Jan Micka.

Po závodech ve Zlíně a v Českých Budějovicích se v Příbrami uskuteční třetí letošní díl Českého poháru v aquatlonu, tentokrát se ovšem nebude závodit pouze o pohárové body. 8. ročník středočeského závodu se totiž uskuteční zároveň jako mistrovství České republiky.

Na účastníky závodu čekají tradiční distance a tradiční tratě. Nejprve absolvují 400 metrů plavání v příbramském bazénu. Následovat bude pětikilometrový běh, na kterýo se závodníci vydají Gundersenovou metodou a při němž budou kroužit kolem rybníka Hořejší Obora. „Je to velmi hezká trať, která vede z velké části po rovině a je na ní jen mírný kopeček. Díky tomu, že každý závodník absolvuje devět okruhů, je běžecká část velmi kontaktní a každý má výborný přehled o svém umístění. Díky tomu je závod atraktivní také diváky,“ říká Jan Zikmund z pořádajícího Triatlon Teamu Příbram.

K favoritům závodu budou patřit Šimon Koblížek a Zuzana Pičmanová, vítězové předchozího pohárového závodu v Českých Budějovicích. Na vítězství ale budou chtít útočit také reprezentanti Tomáš Zikmund nebo Jakub Marek.

Foto: archiv Triatlon Příbram

Zajímavým jménem ve startovní listině může být také plavec Jan Micka, účastník olympijských her v Londýně, Riu a Tokiu. „S Honzou jsem mluvil, účast na závodě ho láká. Jeho finální rozhodnutí ale zatím ještě neznám,“ uvedl k možné účasti olympionika Jan Zikmund.

Na závodě jsou vítaní také začátečníci a rekreační sportovci – distance 400 metrů plavání a pět kilometrů běhu jsou ideální vstupenkou do světa multisportu. „Při plavání budou všichni rozřazeni do drah dle výkonnosti s někým, kdo plave podobným tempem. Nikdo se proto nemusí bát, že by ve vodě zaostával,“ dodává Zikmund.

Foto: archiv Triatlon Příbram

Pořadatelé upozorňují závodníky, že oproti předchozím rokům nebudou možné registrace na místě v den závodu. Přihlášení je možné jedině online prostřednictvím webu cts.triatlon.cz, a to do 13. dubna. Tato změna napomáhá plynulému průběhu závodu, protože pořadatelé mají dostatek časového prostoru, aby závodníky rozlosovali do plaveckých drah.

Český pohár v aquatlonu pak uzavře závod na Praze 11, který se uskuteční 23. dubna.

Komentáře