Zelený odpad ze zahrad už opět můžete odkládat do hnědých biokontejnerů

PŘÍBRAM – Vzhledem k tomu, že letošní zima byla mírná, tak práce na zahradách začaly o něco dříve. V souvislosti s tím se lidé začali shánět po hnědých kontejnerech na bioodpad. Ty ale město, respektive Technické služby Příbram, na zimu uklízejí a vrací je zpět právě až na jaře.

Kontejnery na bioopad se tak na svá místa vrátily poslední březnový týden. „Od 3. dubna Technické služby už tyto kontejnery vyvážejí a na jejich internetových stránkách veřejnost také najde rozpis, kdy  a kde budou rozmisťovány také velkoobjemové kontejnery na bioodpad, jsou to pravidelně víkendy,“ dodává tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Kontejnery na bioodpad z příbramských ulic mizí vždy v listopadu, kdy je pracovníci Technických služeb vydesinfikují a uskladní. Na svá místa se zpravidla vracejí koncem března. Svoz biologicky rozložitelných složek komunálního odpadu není v zimním období možný, protože zelený odpad s vysokým podílem vody v kontejnerech zamrzá a nejde pak vysypat. V zimním období tak nejsou  Technické služby schopny nastartovat kvůli nízkým teplotám kompostovací proces, zejména hygienizaci, zničení semen plevelů a zárodků chorob, kdy musí zakládka dosáhnout po nejméně 4 dny teplot v rozmezí 65°C – 68°C.

Technické služby mohou v zimě připraveni bioodpad od obyvatel města přijmout ve sběrném dvoře, ovšem jen v tom případě, pokud neobsahuje nepovolené příměsi a je zkontrolovatelný.

Komentáře