V noci se mění zimní čas na letní

Ilustrační foto.

ČR –  Dnes v noci se bude posouvat zimní čas na letní. Ve 2 hodiny ráno se čas posune o 60 minut dopředu. Tato změna času může způsobit lidem problémy se spánkem, bolesti hlavy, depresi a únavu, i když jen na krátkou dobu.

I přesto, že se v Evropské unii shodli, že by měla být zrušena změna času, stále ještě nebylo rozhodnuto, jaký čas by se měl používat. Někteří chtějí zavést letní čas, zatímco jiní upřednostňují zimní čas. Existují idalší návrhy, jako například střídání mezi letním a zimním časem každý rok.

Kvůli tomu, že existuje tak mnoho názorů a že se změna času týká všech členských států, je obtížné dosáhnout společné dohody, kterou by všichni přijali. Politici se ale shodli v tom, že by bylo lepší zrušit změnu času, protože může způsobit zdravotní a sociální probmy. V březnu 2019 bylo prozatímně rozhodnuto, že k poslednímu posunu času by mělo dojít v roce 2021. Doposud však nebylo definitivní verdikt nepadl, tato problematika byla odložena kvůli pandemii covidu-19. Ke zrušení tak nedojde dříve než v roce 2026.

Komentáře