Rožmitálští rybáři uspěli u Evropských fondů a také bilancovali

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Rybářské organizaci v Rožmitále pod Třemšínem se povedlo získat v pořadí již pátou dotaci z Evropských fondů. Ta umožnila rybářům pořídit si nové dvě krmící sila, což usnadní krmení ryb.

„Jsme pyšní na úspěšnost našich rybářů v získávání dotací z Evropských fondů. Nová krmící sila jim usnadní práci a mohou tak plně využít svých chovných rybníků,“ uvedl Aleš Haluska, radní města Rožmitál pod Třemšínem.

Rybáři získali dotace nejen na nová krmící sila, ale i na novou korbu nákladního automobilu, hliníkové lodě, rybářské vybavení, osobní vůz Toyota, přívěsy za osobní automobil, přepravní bedny na ryby, centrálu, vysokotlakou myčku, motorovou pilu, křovinořez, vyvětvovací motorovou pilu a další načiní.

Rožmitálští rybáři se tak mohou spolehnout na úspěšnou spolupráci s Evropskou unií a Evropským námořním a rybářským fondem, které jim pomohou v jejich podnikání.

V polovině března se pak uskutečnila členská schůze Českého rybářského svazu místní organizace v Rožmitále. Z celkového počtu 311 členů se schůze účastnilo 83 zástupců, z toho 40 dětí a 15 dorostenců. Schůze se konala v přátelské atmosféře a hrály na ní velkou roli zprávy předsedy organizace, hospodáře, vedoucího mládeže, referenta čistoty vod a předsedy dozorčí komise.

„Členové se dozvěděli o podpoře, kterou město rybářům i mladým rybářkám dlouhodobě poskytuje, a to i ve vztahu k ostatním spolkům a organizacím ve městě. Vystavené ocenění a úspěchy malých rybářů z řad členů, gratulace a předání dárků jubilantům a dárků aktivním členům za práci pro organizaci posílily příjemnou atmosféru,“ konstatoval Aleš Haluska.

O dalších informacích a pozvánkách mohou členové a příznivci organizace dozvědět na stránkách www.rybarirozmital.cz.

Komentáře