V květnu bude letní kino opět znít zvukem motorových pil

Foto: archiv SZM Příbram

PŘÍBRAM Už za měsíc se areál letního kina opět rozezní zvuky motorových pil a úderů seker. Město bude totiž hostit druhý ročník závodu Czech Cup ze série Stihl Timbersortu. Do Příbrami tak v jeho rámci zavítá šestnáct nejlepších sportovních dřevorubců z celé republiky.

V současné době vrcholí přípravy na celý závody, který se uskuteční v neděli 12. května od půl druhé odpoledne v areálu letního kina. Mezi účastníky nebudou zcela určitě chybět například člen národního družstva Jan Holub nebo Martin Roušal. Představí se i vicemistr světa a čtyřnásobný mistr Evropy Martin Komárek, který vystoupí v exhibičních disciplínách, jako je sekání ve výšce Springboard a disciplína Hot Saw – řezání s pilou o výkonu 70 koní. „S Martinem Komárkem jsem měl tu čest se osobně setkat a musím uznat, že ten chlapík má opravdu páru. Zároveň mu nechybí smysl pro humor a zápal pro věc. Návštěvníci akce se tak mají určitě na co těšit. Jsem rád, že jsme prostřednictvím naší organizace schopni jednat a spolupracovat s takto zajímavými lidmi a osobně se na akci velmi těším,“ prozradil ředitel Sportovního zařízení města Příbram (SZM) Jan Slaba.

Soutěžit se bude celkem ve čtyřech disciplínách, a to přesekávání ležící klády – Underhad chop, přesekávání stojící klády – Standing chop, řezání motorovou pilou Stock saw a řezání ruční pilou Single Buck. K vidění budou tvrdé souboje těch nejlepších českých dřevorubců.

Sportovní zařízení, jakožto spolupořadatel akce, chystá také bohatý doprovodný program a soutěže. „Nebude chybět malování na dřevěné kotouče pro děti a na závěr autogramiáda. Akce je vhodná pro celou rodinu, na své si přijdou děti, muži i ženy všech věkových kategorií,“ doplnila tisková mluvčí SZM Miroslava Poláková s tím, že vstup na akci bude stejně jako loni zdarma.

Komentáře