V Krátké a Jungmannově ulici začaly přípravy změnu provozu

Křižovatka Krátka a Jungmannova.

PŘÍBRAM – Jak jsme již informovali, dojde ke změně provozu v ulicích Jungmannova a Krátká v Příbrami III. Obě ulice budou nově jednosměrné. Cílem opatření je zvýšit plynulost dopravy a bezpečnost především v blízkosti mateřských škol v Jungmannově ulici a u ZUŠ Antonína Dvořáka v Krátké ulici.

V těchto dnech jsou už například na křižovatce obou ulic vidět umístěné patky, do kterých pak bude usazeno dopravní značení. Předem řidiči jezdící tudy denně, a tedy tzv. po paměti, by se na tuto změnu měli už pomalu připravovat.

Dle vyjádření Policie ČR změnou provozu z obousměrného na jednosměrný dojde k právě jak ke zvýšení bezpečnosti tak i plynulosti dopravy. Jungmannovou ulicí, tak bude možné projet pouze ve směru z Alešovy ulice na Komenského náměstí a Krátkou ze Smetanovy do Jungmannovy, kde u budovy ZUŠ bude možné odbočit pouze směrem na Komenského náměstí.

Poměrně velká část obyvatel této části města i řidiči změnu vítají a mnozí mluví o tom, že by se tam měl zavést celý systém jednosměrek ve všech zbývajících ulicích, aby se tak zvýšila například i možnost parkování.

Komentáře