V Dobříši začne od zítřka jezdit služba Senior taxi

Dobříš.

DOBŘÍŠ – Město zavádí novou dopravní službu s názvem Senior taxi, která umožní starším občanům snadný přístup k lékařům a nákupům za pouhých 30 Kč. Od 1. července budou senioři nad 65 let s trvalým pobytem na Dobříši, stejně jako osoby se zdravotním postižením, moci využívat tuto speciální dopravní službu.

Senior taxi bylo vybráno prostřednictvím poptávkového řízení s důrazem na nejnižší nabídkovou cenu. Místostarostka Jindřiška Romba věří, že tato nová služba přinese pohodlí a bezpečnost pro starší občany, a po prázdninách se vyhodnotí její dotace z rozpočtu města. Senior taxi nabízí pohodlí, flexibilitu a bezpečnost, a město Dobříš se snaží poskytovat moderní a efektivní dopravní možnosti pro své obyvatele.

„Věříme, že si Senior taxi najde své zákazníky i v našem městě. Po prázdninách vyhodnotíme, jak moc je tento způsob dopravy pro starší spoluobčany nutné dotovat z rozpočtu města. Naší prioritou je zajistit, aby senioři měli možnost pohybovat se po městě s pohodlím a bez stresu,“ říká k nově zaváděné službě v Dobříši místostarostka Jindřiška Romba.

Jednou z hlavních výhod této nové služby je bezesporu bezpečnost. Starší občané budou přepravováni zkušenými řidiči, kteří mají s přepravou těchto osob zkušenosti. Další výhodou je pohodlí a flexibilita. Taxi si lze objednat přímo z místa, kde se nacházejí, a být přepraveni přímo na místo, kam potřebují.

Komentáře