Příbram se dočkala nového regionálního rádia

Studio Rádia Otava. Foto: archiv stanice

BLATNÁ/PŘÍBRAM – V Příbrami začalo vysílat nové regionální rádio s názvem Rádio Otava, které si můžete naladit na kmitočtu 97,3 FM. Studio této rozhlasové stanice se nachází v jihočeské Blatné. Ačkoliv je toto rádio v Příbrami novinkou, v historii není žádným nováčkem, protože se jeho existence datuje až do roku 2015.

Cílem této rozhlasové stanice je poskytnout regionální komerční rozhlasovou stanici, která není součástí velkých rozhlasových společností. V Příbrami v současné době žádná regionální rozhlasová stanice nepůsobila, a proto lze příchod Rádia Otava vnímat jako skutečné regionální rádio s přínosem o informování o událostech na Příbramsku.

Josef Týc. Zakladatel Rádia Otava. Foto: archiv stanice

V současnosti stanice vysílá na několika kmitočtech a pokrývá region Písecka, Strakonicka, Horažďovicka a nově i město Příbram. Jeho hudební playlist je plný osvědčených hitů, ale také přináší nové a neznámé interprety a regionální kapely. „Chceme v našem vysílání dát příležitost umělcům a hudebním skupinám právě z Příbramska,“ říká šéf rozhlasové stanice Josef Týc.

Program rádia je zaměřený právě na regionální obsah a zahrnuje kulturní pozvánky a zpravodajství. Přináší posluchačům v Příbrami alternativu k současným rozhlasovým stanicím a otevírá prostor pro místní spolky, kulturní dění a mediální podporu akcí z Příbramska.

Rádio Otava nově vysílá v Příbrami. Foto: archiv stanice

Komentáře