V Dobříši od začátku roku začne platit omezení provozní doby hospod a barů

DOBŘÍŠ – Zastupitelé města na svém zasedání minulý čtvrtek schválili návrh obecně závazné vyhlášky o omezení provozní doby hostinských provozoven na území Dobříše. Od 1. ledna 2021 tak platí v Dobříši povolená provozní hospod, restaurací a barů ve dnech od neděle do čtvrtka od  8 hodin ráno do 2 hodin ráno. V pátek, sobotu a den před dnem pracovního klidu od 8 ráno do 4 hodin ráno.

Podle vedení města nicméně hlavním důvodem aktualizace městské vyhlášky nebyla změna zavírací doby, nybrž doby, kdy tyto podniky otevírají. Proti současnému stavu dochází k posunu otevírací doby ráno ze současných 6 hodin ráno na 8 a prodloužení otevírací doby v pátek a den před svátkem do 4 hodin ráno namísto současných dvou hodin v noci. „V centru města máme dva podniky prakticky s nepřetržitým provozem, okolo kterých denně chodí děti do školy a stávalo se, že na ně přioblí lidé před těmito podniky pokřikovali a podobně. Tomu jsme chtěli zamezit,“ vysvětluje kroky města místostarosta Tomáš Vokurka. Navíc to podle radnice ani nebyla dobrá vizitka pro město, když se děti při cestě do školy setkali s opilci už při výstupu z autbusu, protože jeden z podniků se nachází poblíž autobusové zastávky.

Podle Tomáš Vokurky totiž problémem bylo, že obě zařízení sice oficiálně zavíraly ve 4 hodiny ráno, nicméně lhosté v nich zůstaváli, protože otevíraly už v 6 hodin ráno. Tím se z nich prakticky stávaly nonstopy. Tomu by měla právě zamezit změna zavírací doby ve všední den ve 2 hodiny v noci a možnost otevřít až v 8 hodin ráno.

Ovšem okolo změny vyhlášky se v Dobříši, především na sociálních sítích, strhla poměrně bouřlivá diskuze. Paradoxně se ale týkala údaje o zavírací a nikoli otevírací době. „To bylo způsobené tím, že do materiálu pro jednání zastupitelstva se dostala tisková chyba, kde seuvádělo, že zavírací doba o víkendu bude také ve dvě hodiny v noci a nikoli ve čtyři, jak bylo nakonec odhlasováno,“ přiznává dobříšský místostarosta.

Z této vyhlášky ale může rada města udělit i výjimku, pokud o ni bude zažádáno nejpozději 15 dní před dnem, na který je žádána. Prodloužení otevírací doby může být maximálně do 4 hodin ráno. Posun ranní otevírací doby na osmou hodinu se nevztahuje na hotelová zařízení a kombinované provozovny s maloobchodní a velkoprodejní činností, jako je například prodejna COOP.

 

Komentáře