Uspěje v Příbrami crowdfunding pro dětský projekt?

PŘÍBRAM/DRKOLNOV – Známý projekt Drkoláč, který spočívá ve vybudování cyklistické trasy pro nejmenší v lesíku na Drkolnově, zkouší získat prostředky neotřelou metodou. Otevřel transparentní účet a zároveň zve nejen cyklistické nadšence, aby se zapojili do budování terénní cyklostezky.

Počítačová hra Kingdom Come: Deliverance, nejtemnější hodinky Chronotechna, Švankmajerův film Hmyz, relaxační bubny Spolum Drum, konopné tenisky Bohempia nebo Trabantem napříč Tichomořím. To jsou nejúspěšnější české projekty, které získaly peníze prostřednictvím crowdfundingu. Tedy metody, kdy se na financování určitého nápadu skládající jednotlivci.

Něco podobného, z hlediska ambicí dotáhnout vše do úspěšného konce, ale s podstatně nižšími finančními nároky, nyní zkouší příbramský projekt Drkoláč. Slyšet o něm je už od loňského roku, když byl přihlášen do participativního rozpočtování města Příbram. Jeho záměrem, který se postupně přibližuje k cíli, je vytvořit dětské trailové hřiště na Drkolnově. Na něm by si mohli začínající cyklisté vyzkoušet, jaké to je ovládat kolo v terénu, projet si klopené zatáčky, zapružit v pedálech při přejezdu skokánků a cítit přitom vůni listí a lesa.

Drkoláč vloni nezískal finanční podporu v rámci participativního rozpočtu. Iniciátoři a příznivci tohoto projektu to však nevzdali. S nadšením, a někdy i únavou po namáhavé fyzické práci pokračují v budování terénní cyklostezky, která vzniká v lesíku mezi příbramskými ulicemi Nad Štolou a Vokačovská.

Kdo by chtěl pomoci zapsanému Spolku Koolo, který Drkoláč buduje, může přijít na brigádu, a to každý čtvrtek odpoledne k drkolnovské vodárně. Fyzické síly se však od loňska postupně vyčerpávají, a tak se stavitelé rozhodli zapojit rovněž mechanizaci. Aby bylo možné uhradit náklady za pronájem bagru, otevřeli transparentní účet 2001519188/2010, na který lze přispět jakoukoliv částkou. I letos je Drkoláč přihlášen do projektu Společně pro Příbram, kde ho můžete podpořit svými hlasy do 21. června.

autor:  Spolek Koolo, z. s. , tel 733 716 052 , e – mail: koolo.spolek@gmail.com

Videa z budování Drkoláče

Komentáře