USB band zahraje dnes v Kamýku pro malou Ellu

Kapela USB band. Foto: archiv kapely

KAMÝK NAD VLTAVOU – Pomáhat hudbou, pobavit se a spojit svět zdravých s handicapovanými. Cyklus Benefice pro… s hudebním vystoupením skupiny USB band je věnovaný vždy konkrétnímu člověku a slouží jako způsob finanční pomoci pro konkrétní zlepšení jejich životních podmínek. Další charitativní akce se uskuteční v pátek 22. listopadu v Kamýku nad Vltavou. Celý výtěžek připadne rodině pětileté Elly s dětskou mozkovou obrnou.

Ella se narodila sice v termínu, ale díky akutnímu císařskému řezu. Lékaři ji resuscitovali a sledovali v inkubátoru. I přes vysokou péči ale nedošlo k odhalení pravých důvodů jejích problémů. Teprve kolem jejího prvního roku ji lékaři v Thomayerově nemocnici diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu s triparézou – ochrnutím dolních končetin a pravé ruky s velmi nejasnými vyhlídkami do budoucna,“ uvedla Hana Potměšilová, předsedkyně organizace Rvenium, která je hlavním pořadatelem akce.

Celým pátečním večerem nás provedou melodie s nádechem rocku, folku a jazzu. Písně kapely USB band jsou zpívanými příběhy, které prožívá každý z nás. Za nápadem sbližovat a pomáhat hudbou, stojí právě její textař, kytarista a zpěvák Michal Svatý. Jako autor je podepsán pod písněmi např. Báry Basikové, Marty Kubišové a Věry Špinarové a muzikálu Frida Kahlo. „Idea projektu „Benefice pro…“ vznikla spontánně. První koncert jsme měli před rokem a společně se všemi účastníky jsme dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to neuvěřitelný pocit nejen pro nás, ale především pro rodinu Barunky. Hraní nás baví, když jím ale můžeme pomoci, má úplně jiný rozměr,“ prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý a dodává, že by obdobná pomoc nebyla možná bez zájmu všech úžasných lidí, kterým není jiná lidská duše lhostejná.

Podpořit Ellu Fekoňovou můžete přímo na koncertě, za vaši finanční podporu dostanete od neziskové organizace Revenium Potvrzení o daru. Finanční dary můžete posílat ale již nyní na účet Revenium, z.s. 115-5689490267/0100. Variabilní symbol pro Ellu je datum koncertu: 22112019. Všechny finanční dary věnují organizátoři rodině Elly, a to zejména na nákup nákladného mechanického vozíku, vertikalizátoru a účast na neurorehabilitacích. „Ellinka je velká bojovnice a snaží se s diagnózou poprat. Velké pokroky udělala v lezení a motorice pravé ruky. Nyní je pro nás prioritou její zařazení do kolektivu a příprava na školu. Učí se žít s asistenčním psem, jezdí do lázní, cvičí pravidelně Vojtovu metodu, navštěvuje hipoterapii, logopedii, ergoterapii a grafomotoriku. Má toho před sebou ještě hodně. Péče je samozřejmě časově náročná a nedá se bohužel skloubit s běžným zaměstnáním. Přesto se nevzdáváme,“ dodala maminka Ellinky Kateřina Fekoňová.

Komentáře