U trati Drkoláč zbývá dokončit poslední čtvrtina

Dcera manželů Alimových je zkušebním jezdcem. Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Drkoláč je jeden z vítězných projektů participativního rozpočtu a jedná se o přírodní cyklostezku v oblasti městské části Drkolnov. Cílem je vytvořit místo pro setkávání spojené s cyklistickými stezkami pro začátečníky, které budou zábavné ale i pro zkušené jezdce. Stezky, které příjemně zpestří začátek vyjížďky pro cyklisty mířící do Brd.

Návrh byl podaný už do loňského prvního ročníku participativního rozpočtu města, ale nezískal dostatečné množství hlasů. To však autory návrhu neodradilo a do realizace svého záměru se pustili na vlastní pěst. Možná i tento krok posunul projekt letos v participativním rozpočtu roku na první místo, kam ho podala Michaela Alimov. Nyní se tedy pokračuje s podporou města.

„Jde o skutečně vhodnou lokalitu, kde rodiče s dětmi ze sídliště Drkolnov mohou být během pár minut v klidové zóně bez dopravy a dalších rušivých elementů. Podobné projekty je třeba podporovat,“ řekl starosta Jan Konvalinka.

Trať by měla být zhruba 400 metrů dlouhá a při jejím budování myslí autoři nejen na samotné jezdce, ale s ohledem na jejich věk také na doprovod. „Celý trail je vedený lesem po pravé straně cesty, po které mohou jít maminky malých jezdců. Stezka je tvořena tak, aby nemusely být káceny stromy, byla bezpečná a kopírovala terén. To znamená, že se vše snažíme nechat na svém místě, z kořenů tvoříme přirozené překážky a zbavujeme se pouze kamenů, které by mohly být určitým nebezpečím,“ přiblížil práce David Alimov.  

Podle vyjádření tvůrců projektu je potřeba dodělat samotný trail, který je hotov zhruba ze tří čtvrtin. Dále na konci cyklostezky je záměr vytvořit odpočinkové místo, které bude osazeno několika herními prvky pro děti.

Komentáře