Turistický vláček nemá provozovatele, proto zatím nevyjede

Foto: archiv města

PŘÍBRAM – Vždy v květnu zahajoval provoz turistický vláček. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. Zastupitelka za ANO a předsedkyně finančního výboru Marta Frýbertová má radikálnější názor a na lednovém zasedání zastupitelstva navrhla, aby byl jeho provoz úplně ukončen a vláček město nabídlo k prodeji.

Turistický vláček byl v Příbrami coby sezonní linka zaveden v roce 2013. S výpadkem roku 2015 jezdil pravidelně vždy od května do září. Původní trasa spojující centrum staré Příbrami se Svatou Horou byla v předloňském roce rozšířena. Turisté se tak mohli vláčkem dostat také k hornickému muzeu na Březových Horách.

V letošním roce je provoz vláčku ohrožen. „Dosavadní provozovatel, společnost Arriva, nemá v letošním roce o provozování vláčku zájem. Město samo není schopno provoz zajistit, proto se hledá vhodný zájemce, který by se této role ujal. Pokud se toto nepodaří, budeme se letos s vláčkem setkávat pouze při akcích. Příkladem může být květnová akce Divadlo patří dětem,“ uvedl k provozu turistického vláčku starosta města Jindřich Vařeka.

O návrhu prodeje vláčku jsme informovali v reportáži:

Komentáře