Tragická neděle na D4

PŘÍBRAMSKO – Dvě těžce zraněné osoby a dvě lehce, to je výsledek dopravní nehody, která se odehrála v neděli 13. ledna v půl sedmé ráno na dálnici D4 v katastru obce Nová Ves pod Pleší.

Devětačtyřicetiletá řidička dostala na mokré a místy zledovatělé vozovce s vozem smyk a narazila do středových svodidel, auto se poté otočilo kolmo v levém jízdním pruhu. Žena z automobilu vystoupila. Kolem jedoucí vozidlo zastavilo v připojovacím pruhu a spolucestující šel dotyčné pomoci.

„V ten moment přijel dvaačtyřicetiletý motorista v osobním voze a čelně narazil do havarovaného auta, které bylo následně odhozeno do pravého připojovacího pruhu a přitom zřejmě srazilo obě osoby pohybující se po silnici,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Žena byla letecky transportována do pražské nemocnice a muže s vážným poraněním odvezla sanitka. Řidič třetí vozu a jeho spolucestující byli po ošetření v nemocnici propuštěni do domácího léčení. Hmotná škoda byla stanovena na 90 tisíc korun. „Pět minut po události místem nehody projel další šofér, který nedobrzdil. Najetím do úlomků způsobil ještě další škodu, tentokrát ve výši 30 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí.

Komentáře