Tajuplné příbramské podzemí ožije hornickými pohádkami

Foto: Hornické muzeum Příbram

PŘÍBRAM – Hornické muzeum Příbram připravuje na příští víkend zajímavý program, který přenese návštěvníky do tajuplného podzemí. Od pátku do neděle 21. 4.–23. 4. se v areálu dolu Anna uskuteční speciální prohlídky tajemné Prokopské štoly, které budou doprovázeny pohádkami a vyprávěním havířů.

Jak uvádí ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl: „Pohádkové prohlídky návštěvníky přenesou do dávných dob, kdy ve zdejších dolech havíři dobývali stříbrnou a olověnou rudu. Při jejich těžké práci se setkávali se skřítky permoníky, kteří jim pomáhali, ale občas způsobili také nějakou rošťárnu. Možná je v Prokopské štole potkáte i vy!“

Program je určen pro děti i dospělé, přičemž páteční program je určen pro školy a víkendový pro širokou veřejnost. Předchozí rezervace na čísle 318 630 149 je v případě škol a větších skupin nutná, v případě jednotlivců doporučená. Akce se s ohledem na bezpečnostní předpisy nemohou zúčastnit děti mladší 3 let. Vstupné je stanoveno na 60 Kč.

Návštěvníci se mohou těšit nejen na pohádkové prohlídky, ale také na oblíbenou dobrodružnou jízdu důlním vláčkem. Prohlídky budou probíhat od 9 do 17 hodin v areálu dolu Anna.

Tuto akci by neměli minout všichni, kteří mají zájem o historii hornictví a rádi by poznali tajemství podzemí.

Komentáře