Svatohorský Downtown omezí provoz v centru i vláčku

PŘÍBRAM – První červnovou sobotu se ulice v centru Příbrami dějištěm dalšího ročníku závodu Svatohorský Downtown. Pořádání závodu si ale vyžádá, stejně jako loni, omezení dopravy i pohybu chodců v centru města. Z důvodu konání akce nebude v sobotu v provozu ani turistický vláček.

Uzavřené budou komunikace: Svatohorská alej, náměstí Dr. Josefa Theurera, Mariánské údolí, ulice Na Valešince, Lázeňská, Střelecká, Václavské náměstí, ulice Pražská, Pivovarská, Palackého, V Brance, Dlouhá a náměstí T. G. Masaryka.

 Omezený bude i provoz MHD: MHD Linka 6A – od 10:30 h nebude obsluhována autobusová zastávka „Příbram, Svatá Hora areál“.  Bude ukončena na autobusové zastávce „Příbram, Svatá Hora“ v ulici Balbínova. 

Návštěvníky závodu čeká adrenalinová podívaná, při které se na start postaví 150 jezdců na bicyklech. Na trase na ně čeká 20 překážek. Trať závodu bude oproti loňskému roku částečně pozměněná a bude na ní několik nových překážek. „Jezdci je mohou očekávat již ve Svatohorském sadu a dále také v nové pasáži v okolí Indické restaurace. Tento rok se pojede na dvě kvalifikační kola, která vygenerují finálovou skupinu, jež se na trať vrhne v 18 hodin,“ říká jeden z pořadatelů závodu Vlasta Ševr.

 Program dne odstartuje v 10 hodin, kdy se otevřou registrace pro jezdce. Startovat se bude ve 14:30 opět ze Svaté Hory a cíl bude stejně jako v loňském roce na náměstí T.G. Masaryka.

Komentáře