Středočeský kraj finančně podpoří druhý díl úspěsné komedie s Jiřím Bartoškou

Jiří Bartoška ve filmu Teorie tygra z roku 2016. Foto: Cinemart

STŘEDNÍ ČECHY – Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo přidělení individuální dotace půl milionu korun pro film Teorie Tygra 2. Jedná se o pokračování úspěšné komedie s Jiřím Bartoškou v hlavní roli z roku 2016. Uvedení filmu do kin se předpokládá na konci letošního roku.

Druhý díl filmu se odehrává převážně na západ od Prahy, na Berounsku a v okolí slapské přehrady. V prvním díle se příběh rozvíjel okolo hlavní postavy stárnoucího veterináře Jana, který v sobě hledal odvahu odejít z dlouholetého vztahu, který ztratil smysl a funkčnost. Druhý díl filmu navazuje na původní téma s odstupem několika let.

Žádost producenta filmu, společnost Logline Production s.r.o. o individuální dotaci splnila kritéria schválená Zastupitelstvem Středočeského kraje. Podmínky pro přidělení dotace podrobněji vysvětluje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda: „Naším cílem je podporovat projekty s přínosem pro lokální ekonomiku a popularizaci regionu středních Čech. Filmaři v tomto případě strávili ve Středočeském kraji 19 z celkových 24 natáčecích dnů. Komise tedy hodnotila pozitivně jednak finanční přínos Projektu pro kraj, a také mediální hodnotu výstupů.“ 

Autoři filmu uvádějí, že téměř pravidelně veškeré diskuse s diváky a novináři v České republice i v zahraničí začínaly dotazy, kde byla natáčena ta která scéna. První díl filmu Teorie tygra byl do kin uveden před osmi lety, v roce 2016. Film se dočkal velkého diváckého zájmu, získal také nominaci na cenu Českého lva v kategorii Nejlepší herec – Jiří Bartoška a Nejlepší herečka – Eliška Balzerová.

Komentáře