Fotogalerie: Děti ze ZŠ Jiráskovy sady uspěly ve výtvarné soutěži „Hasiči, jak je vidím já“

V soutěži dvakrát uspěli žáci ze ZŠ Jiráskovy sady.

PŘÍBRAM – Ve čtvrtek 30. května se v příbramském kulturním domě uskutečnilo slavnostní vyhodnocení dalšího ročníku dětské výtvarné soutěže na téma „Hasiči, jak je vidím já“.

Letošní ročník, již jednadvacátý v pořadí, byl vyhlášený v únoru a jako obvykle se ho zúčastnily děti z mateřských a základních škol z okresů Příbram, Beroun a Benešov. Soutěž si klade za cíl přiblížit dětem formou výtvarné tvorby práci hasičů a ukázat jim, kde se s nimi mohou setkat. Zároveň je to ideální příležitost pro zopakování znalostí o vlastní ochraně při mimořádných událostech.

Celkem bylo do soutěže přihlášeno 431 výtvarných děl, která byla rozdělena do šesti kategorií. Čtyři kategorie byly určeny podle věku dětí, jedna pro děti a mládež se speciálními potřebami a poslední zvláštní kategorie pro trojrozměrné ztvárnění tématu. Porota měla jako každý rok nelehký úkol vybrat ty nejlepší práce z tolika zaslaných děl.

V druhé kategorii pro děti z prvních a druhých tříd získaly první místo děti ze ZŠ Jiráskovy sady a uspěch si připsala také ve čtvrté kategorii pro děti z druhého stupně Julie Benová ze stejné školy, která získala krásné třetí místo.

Tato akce se konala již druhým rokem společně s Okresním sdružením hasičů Příbram, které vyhodnotilo krajské kolo soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže“.

Komentáře