Stavbu parkovacích domů brzdí soudní spor i dědické řízení

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – O stavbě parkovacího domu, který by ulevil přeplněným ulicím především v centru města, se mluví už víc jak deset let. Je ale víc než jasné, že problém s nedostatkem parkovacích míst jedna stavba nevyřeší . Radnice proto plánuje stavbu hned dvou parkovacích domů v blízkosti centra.

První by měl vyrůst v sousedství bývalého „Domu hrůzy“ ve spodní části autobusového nádraží. Nicméně přestože, že je téměř hotový projekt, celá věc se zasekla na sporu mezi městem a firmou Stafer, která měla vytvořit projektovou dokumentaci. Podle radnice firma Stafer včas nedokončila část sjednaného díla, a to konkrétně dokumentaci pro provádění stavby. Nicméně architekt Filip Ondřejek, který na dokumentu za firmu pracoval, má odlišný názor, neboť prý od města nedostal všechny potřebné podklady k dokončení díla. „Tento právní spor je nyní v rukou advokátních kanceláří a k tomu bych se ne zcela rád vyjadřoval a pak souběžně se provádějí i průběžné tržní konzultace na zhotovitele této stavby. Jedeme v režimu design and build, tedy dokresli si zbytek projektové dokumentace a postav,“ konstatoval k tomuto projektu starosta města Jan Konvalinka.

Druhý parkovací dům by pak měl vzniknout na místě parkoviště pod Průběžnou ulicí na Rynečku. Tam ale město potřebuje vykoupit některé pozemky. Ovšem komplikace způsobuje dědické řízení. „Část těchto pozemků je ve třech skupinách v rukou soukromníků. V jedné z těchto skupin ale probíhalo dědické řízení, které skončilo až začátkem letošního roku a my jsme se radovali, že můžeme začít vykupovat. Bohužel ale další z těch účastníků zemřel, takže tam opět dochází k dědickému řízení,“ přiblížila problémy okolo druhého projektu místostarostka Zorka Brožíková.

Komentáře