Stavba po zbouraných domech stojí, ale lidé dál na Václavské náměstí jet nemohou. Město se bude situací zabývat

PŘÍBRAM – Zhruba v polovině prázdnin byly v horní části Václavského náměstí zbourány tři domy. V souvislosti s tím, došlo k poměrně razantní úpravě dopravy v této části města. Nicméně již několik týdnů se na staveništi neděje nic, ovšem dopravní omezení, která komplikují život lidem v okolí Václavského náměstí a horní části Pražské ulice zůstala. A ti se právem ptají proč?

Řidiči tak například stále nemohou odbočit ze Spojovací ulice či Mariánského údolí směrem právě na Václavské náměstí a musí jezdit Mariánským údolím v protisměru a pak dál směrem ke střední průmyslové škole nebo zpět Hornickou ulicí. Jedinou výjimkou, kdy byla uzávěra směrem na Václavské náměstí a do Pražské ulice otevřena, bylo pro letošní Svatohorský downtown.

„Je tam stanoveno dopravní opatření, které počítalo s tím, že ta stavba bude probíhat, proto tam to opatření je. Nicméně současná situace je jasný signál pro odbor silničního hospodářství , aby to prověřil,“ konstatoval na dotaz, proč je průjezd stále uzavřený, když se nestaví, starosta města Jan Konvalinka.

Prověřením situace pověřil místostarostu Martina Buršíka. „Situaci prověříme a případně toto opatření zrušíme,“ dodal Buršík.

Komentáře