Špatně zabrzdil, neměl řidičák a navíc byl venku po deváté večer

PŘÍBRAM – Ke dvěma případům špatně zajištěných vozidel vyjížděli počátkem týdne příbramští policisté. V jednom případě se ukázalo, že řidič vozidla ani nevlastnil řidičský průkaz a pohyboval se venku po deváté večer.

V prvním případě, který se stal v pondělí 16. listopadu, řádně nezabezpečil devatenáctiletý ý řidič vozidlo proti pohybu. Zaparkované auto se následně samovolně rozjelo a narazilo do betonového oplocení. „Nehoda se stala v nočních hodinách v Příbrami. Následně provedená dechová zkouška byla u mladíka negativní, test na drogy ale odmítl. Navíc se ukázalo, že nevlastní řidičské oprávnění, neměl u sebe ani doklady od vozu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že mladík ke všemu ještě porušil vládní nařízení, protože se volně pohyboval po deváté hodině večerní venku, a to bez udání důvodu.

Následující den odpoledne vznikla při nehodě, která se stala také v Příbrami, škoda ve výši deseti tisíc korun. Za jízdy se odpojil sedmadvacetiletému motoristovi od vozidla přívěs a narazil do levé strany projíždějícího osobního automobilu. Ke zranění osob nedošlo.

Komentáře