Sousoší na náměstí 17. listopadu terčem vandalů

Soše Kozoroha chybí noha. Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Sousoší v kašně na náměstí 17. listopadu bylo poškozeno neznámým vandalem či vandaly. Jednomu ze ztvárněných znamení byla ulomena noha. Poškození sousoší řeší Policie ČR.

„Událost jsme zaregistrovali a předali k řešení P ČR. Náměstí 17. listopadu je pokryto kamerovým systémem, je zde tedy velká pravděpodobnost, že pachatel bude odhalen,“ uvedl k incidentu starosta města Jan Konvalinka a zároveň dodal, že jakékoli záměrné poškozování majetku považuje za lidskou ubohost a snahy prostřednictvím ničení si kompenzovat vlastní životní frustrace.

Podobný názor má i bývalý starosta města Josef Vacek. „Během krátké doby se jedná již o druhý vandalský útok na významné městské sochy. Před měsícem to bylo na praporec sochy sv. Václava od Stanislava Hanzíka v centru města a nyní na skvělou plastiku Zvěrokruhu od Jana Kavana. Doufám, že policie pachatele vypátrá,“ konstatoval.

Podle policie pachatel na sousoší způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun. „Událost se měla stát během noci z 28. na 29. června. Pachatel se svým jednáním dopustil přečinu poškození cizí věci,“ sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová.

Foto: Eva Švehlová

Komentáře