Školy v Petrovicích a Sedlčanech začnou testovat žáky v půlce února

Základní škola v Petrovicích.

SEDLČANSKO – K brzkému návratu dětí do školy se rozhodli přispět školy v Petrovicích u Sedlčan a v samotných Sedlčanech. Od poloviny února v nich bude spuštěný pilotní projekt testování žáků 1. a 2. tříd základních škol pomocí Ag testů ze slin.

Po návratu žáků do lavic škol volá celá společnost. jejich absence v lavicích už napáchala škody dosta a distanční výuka nemůže nahradit normální vyučování. Rodiče dětí, které jsou s nimi doma, pak citelně chybí v práci, především ve zdravotnictví. „Rozhodli jsme se, že o řešení nebudeme jen diskutovat, ale že začneme konat. Paní doktorka Laura Rodenová vymyslela, jak na to a my jsme se rádi připojili. Předpokládáme že od 15. února proběhne v Sedlčanech a Petrovicích pilotní projekt testování žáků 1. a 2. tříd základních škol pomocí Ag testů ze slin,“ říká senátor za Příbramsko a také starosta Petrovic u Sedlčan Petr Štěpánek (STAN). Ovšem začátek testování bude záviset na tom, kdy se podaří zístak dodávku testů. O přesném termínu budou rodiče dětí včas informováni.
 
Součástí projektu je prověření organizace takového testování. Pokud bude vše bez problémů, tak od 22. února budou testovány všechny ročníky. Testy by měly být ze Švédska, jejich výhodou je, že jsou příjemnější než ty, které se u nás používají nyní. „Ovšem ještě musíme vyřešit, jak budou hrazeny. Dále musíme zajistit plynulou administrativu, ale pokud se nám to podaří dobře organizačně zvládnout, bude možné pravidelné testování žáků ze slin aplikovat na všech základních školách v celé republice,“ dodává Petr Štěpánek s tím, že jako jednu z možných hrozeb tohoto projektu vidí, ale odpor některých rodičů. Nedovolí-li rodiče děti testovat, velmi pravděpodobně nebude možné povolit prezenční výuku všech ročníků základních škol.
 

Komentáře