Náledí si vyžádalo šest dopravních nehod se škodou téměr čtvrt milionu korun

Foto: HZS Středočeského kraje

PŘÍBRAMSKO – Škoda ve výši téměř čtvrt milionu korun byla způsobena při šesti nedělních dopravních nehodách, které se staly na Příbramsku na zledovatělých vozovkách.

Třiadvacetiletý řidič při couvání v Příbrami vyvrátil dopravní značku. Do značky narazil i osmapadesátiletý motorista na kruhovém objezdu na Evropské ulici. Čtyřiatřicetiletá žena narazila na dálnici D4 u Mokrovrat do středových svodidel. V příkopu ve směru na Obecnici skončil sypač a také autobus. „V Krásné Hoře dostala v zatáčce na namrzlé silnici jednadvacetiletá řidička smyk a bočně narazila do protijedoucího automobilu. Ten byl poté odmrštěn na dřevěné oplocení domu. Jak se později ukázalo, jeho šofér neměl na autě zimní pneumatiky. Nikdo nebyl při nehodách naštěstí zraněn,“ konstatovala mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Dopravní policisté připomínají, že zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu jsou povinné od začátku listopadu do konce března, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se během jízdy může na vozovce sníh a led vyskytnout. „V případě nesplnění této povinnosti hrozí motoristům pokuta ve správním řízení ve výši 1,5 až 2,5 tisíce korun nebo příkaz na místě do dvou tisíc korun,“ apeluje na řidiče policejní mluvčí Monika Schindlová. Zimní pneumatiky mají lepší záběr na sněhu a namrzlé komunikaci, lepší stabilitu při průjezdu zatáčkou a díky nim se také vozidlo snadněji ovládá.

Komentáře