Setkání starostů kraje se konalo pošesté, pro Jana Konvalinku to byla premiéra

PRAHA – V pořadí už šestého setkání vedení Středočeského kraje se starosty se zúčastnili čtyři členové vlády ČR a 543 starostek a starostů měst a obcí.

V dopolední části byli seznámeni s dotačními programy jednotlivých rezortů, které mohou využít pro správu svých obcí. Odpoledne pak starostky a starostové se mohli osobně setkat s jednotlivými radními a vedoucími odborů krajského úřadu, aby vyřešili aktuální problémy svých samospráv.

foto : Jan Konvalinka

Jednání se zúčastnil i starosta našeho města Jan Konvalinka, který jednání okomentoval takto. „Mne zajímalo nejvíce, naše „jévéóčko“, tedy jihovýchodní obchvat. Ředitel ŘSD uvedl doslova: „…V tuto chvíli se předpokládá, že ta první část by mohla být trochu dříve, ta část od D4 směrem k silnici I/66, by mohla být někdy v roce 2022 nebo 2023 zahájena tak, aby byla v roce 2025 hotova. Druhá část má mírné zpoždění…“. Se znalostí faktů považuji slova pana ředitele za poměrně optimistická, nicméně se nechám rád mile překvapit. I nadále budeme jako město vést aktivní jednání za účelem maximálního urychlení výstavby JVO,“ uvedl na svém facebokovém profilu.

„Poslední z příspěvků, které jsem vyslechl, než jsem ze setkání odjel, byl ten od krajské radní pro sociální oblast, paní Heřmanové. Ta přislíbila maximální finanční podporu sociálních služeb v rámci kraje, a to jak ambulantních, tak pobytových. Za to jsem ohromně rád, protože za paní radní v lednu jedu, abych jednal o krajské podpoře a financování nového pracoviště Domova seniorů, s jehož stavbou v příštím roce začneme,“ uzavřel starosta Jan Konvalinka.

Komentáře