Sedlčany trápí nepořádek u kontejnerů na použité oblečení

SEDLČANY – Už delší dobu lidé ve městě upozorňují na nepořádek v okolí nádoby na sběr použitého šatstva. Podle radnice za problémy se svozem mohou komplikace Diakonie Broumov, do kterých se organizace dostala v souvislosti s vládními omezeními kvůli koronaviru. Podle starosty Miroslava Hölzela se už jedná o nápravě.

Už delší dobu město řeší, že nádoby na textil jsou přeplněné a hromadí se okolo nich nepořídek. „O tomto problému víme, důvodem je, že Diakonie Broumov, která se o ně starala, tak na jaře v pandemii koronaviru přestala fungovat a má dosud problémy s úplným obnovením činnosti. Už máme ale domluvenou jinou firmu, která do konce roku v Sedlčanech rozmístí nové nádoby na textil a začne je vyvážet,“ říká sedlčanský starosta.

Město ještě usiluje o to, aby si původní firma odvezla původní kontejnery, které jsou jejím majetkem. Zatím ale marně. „Pokud tak neučiní, tak je stáhneme na nějaké shromaždiště a vyloučíme je už z těch sběrných hnízd,“ dodává Hölzel s tím, že město staré nádoby na textil doplnilo informací, že lidé do nich už staré oblečení dávat nemají.

V Příbrami současné době fungují na území města tři svozové společnosti pro vyvážení kontejnerů na textil. Dále jsou ve městě umístěny další kontejnery, které ale jsou mimo systém města, jde o službu, kterou zajišťují jiné organizace (např. supermarkety).

„S vyvážením sebraného šatstva v současné době nejsou problémy technického charakteru, takže žádná změna se nechystá. Pokud je v některých případech u těchto nádob nepořádek v podobě pohozeného oblečení, tak nemusí být nutně způsoben nevyvážením, ale lidé oblečení někdy dají vedle, nebo se stává, že ho naopak vytahují ven, například bezdomovci,“ vysvětluje tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Komentáře