Sedlčanům se osvědčily parkovací hodiny

Parkoviště na náměstí TGM v Sedlčanech.

SEDLČANY – Problém s parkováním řeší většina obcí a měst v republice. V Příbrami je to dokonce v poslední době téma číslo jedna, které se neustále vrací jako bumerang. Problémy s množstvím zaparkovaných aut řeší například i Sedlčany. Ovšem na jeho řešení šly trochu jinou cestou.

„Volné plochy na budování parkovišť v centru města už nemáme i když asi 30 míst vznikne na autobusovém nádraží, které by mělo být dokončené do konce října. Nepředpokládám, že bychom je zpoplatnili, ve městě se nám osvědčilo spíš zavádět parkování na parkovací hodiny,“ popisuje situaci okolo parkování ve městě sedlčanský starosta Miroslav Hölzel.

Sedlčany mají v souvislosti s parkováním problém především v tom, že lidé, kteří dojíždějí do práce a celodenně zaparkují své auto v centru. To se týká obyvatel sedlčanských sídlišť, kteří například vozí děti do školek a škol a pak jdou do zaměstnání. „Parkovací hodiny jsme zavedli i na některých parkovištích, kde jsme dříve měli placené parkování a osvědčilo se to. Platí to v centru maximálně na jednu hodinu a za tu dobu si lidé většinou stačí ve městě a v centru vyřídit, co potřebují,“ dodává Hölzel s tím, že tak se podařilo zajistit obrátkovost vozidel a neblokují tak parkovací místo po celý den.  

Zpoplatněné jsou v Sedlčanech parkoviště na náměstí TGM a na nedalekém Komenského náměstí, kdy se platí deset korun za hodinu. „Další neplánujeme. Poměrně velká parkovací plocha je za gymnáziem v Luční ulici, tu ale v po dobu školního roku spolehlivě stačí zaplnit auty studenti školy,“ doplnil starosta Sedlčan.

Komentáře