S rouškou je největší problém u bezdomovců, strážníci jim je rozdávají

Strážníci městské policie Příbram. Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Od čtvrtka platí nařízení chodit mimo domov se zakrytým obličejem. Nicméně jsou skupiny a komunity, které toto nařízení ignorují. Jednou z nich jsou bezdomovci. Ti také nedbají na to, že by se neměli scházet ve větších skupinkách.

Proto se na ně v posledních dnech zaměřují strážníci městské policie. „Městská policie dostala ode mne za úkol se na tento problém zaměřit, ale moc s tím nemohou udělat, ale budou se snažit,“ uvedl příbramský starosta Jan Konvalinka.

Vedení města se také vydává do ulic, aby zkontrolovalo aktuálnístav. „Ve čtvrtek jsme s panem místostarostou projížděli městem křížem krážem, abychom zjistili, jaká je situace, jak lidé dodržují pravidla a nařízení, kde vznikají potenciální problémy. A měli jsme z vás Příbramanů radost. Jednak vás bylo v ulicích málo a také každý, skutečně každý, koho jsme na ulici viděli, si předepsaným způsobem chránil ústa a nos. Palec nahoru pro vás,“ chválí disciplinovanost obyvatel města starosta.

Lidé bez domova se shlukují jak u supermarketů, tak u některých menších prodejen ve městě. Jedním z nejznámějších míst je například prodejna potravin u parkoviště na Rynečku. Na tyto lokality se také zaměřují strážníci městské policie. „Co se týka bezdomovců, tak městská police se snaží jejich hloučky rozhánět a také jim rozdávají roušky, pokud u sebe zrovna mají nějaké volné,“ doplnila tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Podle radnice pokud strážníci potkají ve městě někoho bez roušky, tak se situaci snaží řešit domluvou a pokuta za nezakrytý obličej ve městě zatím ještě nepadla. Nicméně například v Děčíně a Mladé Boleslavi už za tento prohřešek padly desetitisícové pokuty.

Komentáře