Rybáři do Dolejší Obory vysadí amury, pomohou s regulací porostu v rybníku

Dolejší Obora.

PŘÍBRAM – Rybník Dolejší Obora se po odbahnění pomalu napouští, nicméně někteří obyvatelé města se pozastavují nad tím, že na jeho dně zůstaly rostliny, které tam v době vypuštění vybujely. Na ponechání vegetace na dně rybníku se město dohodlo s rybáři.

Ti nejprve podle starosty Jana Konvalinky chtěli její odstranění, ale nakonec změnili názor. Rybník Dolejší Obora slouží k chovu ryb. K jeho vypouštění dochází zpravidla jednou za dva roky. Práce na odbahnění spodní části rybníka Dolejší Obora se provedly na základě požadavku zástupců Místní organizace rybářského svazu Příbram za účelem zlepšit přístup a manipulaci s výpustním zařízením. Odbahnění rybníka v celém rozsahu nebylo zapotřebí.

„Na neodbahněné části se objevil porost, jehož případné odstranění jsme před napouštěním konzultovali s rybáři a také s firmou, která má s odbahňováním rybníků letité zkušenosti. Na základě jejich poznatku, že porost dopřeje rybám vhodnější prostředí, jsme se rozhodli na neodbahněné části dna rostliny ponechat. V brzké době plánují rybáři nasadit do rybníka kromě kaprů také býložravé amury, kteří se postarají o přirozenou regulaci množství porostu v rybníce,“ uvádí na webu města Dagmar Vlčková, referent oddělení přípravy a realizace projektů.

Komentáře