ŘSD pokračuje v práci na silnici u Drásova podle plánu

Foto: ŘSD

DRÁSOV – Oprava komunikace a odvodnění I/18 Skalka-Drásov probíhá po téměř 3 týdnech prací podle schváleného harmonogramu. Pracuje se současně na dvou částech opravovaného úseku.

V rámci I. etapy je to 400 metrů dlouhá část ve směru od dálnice D4 MÚK Skalka na Příbram, kde se pátek 4. června dokončila pokládka obrusné asfaltové vrstvy v jízdním pruhu k dálnici D4. „Při pravé krajnici byl v celé délce vyčištěn příkop odvodnění a pročištěny propustky. Ještě dosypeme krajnici a přibližně na týden tento úseku uvolníme řidičům s minimálním omezením. Práce se sem opět vrátí zhruba v pondělí 14. června, kdy se frézováním rozběhne oprava v druhé polovině vozovky ve směru na Příbram. Opravovat se bude opět za provozu s kyvadlově řízenou dopravou,“ říká Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

Stejné práce probíhají i v rámci IV. etapy v pravém jízdním pruhu ve směru na  Sedlčany před Drásovem. „Po dokončení pokládky obrusné vrstvy, která probíhala v pátek dopoledne v rámci I. etapy, se sem přesunou asfaltové finišery s hutnícími válci, aby i tam do konce víkendu položily 420 metrů nového asfaltového povrchu. V pondělí 7. června se do starých konstrukčních vrstev v druhé polovině vozovky od Drásova k MÚK Skalka zakousne fréza, v úterý se odstraní staré krajnice a rozběhne se tak rovnou oprava i této poloviny vozovky,“ přibližuje další práce Buček s tím, že i na těchto 400 metrech u Drásova musí řidiči počítat s omezením a kyvadlově řízenou dopravou. „Rádi bychom současně poděkovali řidičům za trpělivost. Pokud to jde, snažíme se s ohledem na prováděné práce provoz omezovat na minimálně možnou míru,“ dodává Martin Buček závěrem.

Komentáře