Rodiče odmítající testování dětí ve školách proto navštivili místostarostku

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Testování dětí ve školách rozdělilo jejich rodiče na jeho příznivce i odpůrce. Se zástupci druhé skupiny se tento týden setkala místostarostka Zorka Brožíková jako zástupce zřizovatele základních škol, tedy města Příbram.

Kromě testování musí mít děti ve škole také roušky či respirátory. Do podmínek, za kterých byla výuka na prvním stupni obnovená, zřivatelé škol nemohou zasahovat. „Od začátku obnovené školní docházky se setkáváme s nesouhlasem některých rodičů s opatřením Ministerstva zdravotnictví. Zároveň nás tito rodiče vyzývají, abychom jednali s řediteli škol o nerespektování opatření. Rodičům byl zaslán právní výklad k tomuto názoru,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková.

Všechny příbramské základní školy testují děti dvakrát týdně, jak jim vládní nařízení ukládá. „Dnes jsem na radnici přijala několik rodičů, kteří nesouhlasí s nastavenými podmínkami. Názory občanů vnímáme a respektujeme, ovšem jde o situaci, kterou z pozice města nemůžeme žádným způsobem ovlivnit. Stížnosti rodičů musí směřovat na Ministerstvo zdravotnictví. Na druhou stranu je také třeba zmínit, že se setkáváme i s rodiči, kteří nás žádají, aby na všech školách byla nastavená pravidla striktně dodržována,“ dodala příbramská místostarostka.

Pokud rodiče něchtějí, aby jejich dítě muselo podstoupit testování na koronavirus , tak ho k účasti na něm nelze nutit a neúčast zároveň nemůže být jakkoliv sankciována. Důsledkem ale je nemožnost účasti na prezenční výuce. V těchto případech jde o omluvenou absenci.

Komentáře