Rodiče by neměli podcenit přípravu dětí na nový školní rok

PŘÍBRAMSKO – Je ti začátek nového školního roku a děti se budou muset připravit na změnu denního režimu. Rodiče by jim v přípravě měli pomoci.

Malé prvňáčky čeká úplně něco nového, neznámého. Jejich rodiče budou muset také řešit nové situace. Než pošlou své ratolesti samotné do školy, je nutno s nimi trasu, která by měla být co nejkratší, ale také nejbezpečnější, několikrát projít. Znovu a znovu vše vysvětlovat a procvičovat. „Znalost některých dopravních značek, chození po chodnících, po správné straně vozovky, přecházení přes přechody, to jsou základní informace, které by měli školáci mít,“ připomíná mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Během několika prvních týdnů, někdy i měsíců, je lepší děti do školy vodit nebo je alespoň svěřit sourozencům či starším spolužákům.

„Malé školáky také informujeme o tom, že by neměly nosit klíče od bytu viditelně, pokud je mají zavěšené na krku, schovat je pod oblečení. Upozorňujeme je, aby nenastupovali s cizími lidmi do výtahů a vozidel, aby si od nich nic nebrali a raději s nimi vůbec nekomunikovali,“ upozorňuje policejní mluvčí, podle které nástup do školy přináší dětem spoustu náročných situací souvisejících s adaptací na školní prostředí, proto si zaslouží trpělivý přístup rodičů.

Komentáře