Radnice vyhodnotila nabízený projektor jako nevyhovující

PŘÍBRAM – V květnu se v letním kině uskutečnila zkouška promítacího projektoru, který by umožnil v areálu promítat i novější snímky z Blue-Ray a DVD disků. Přístroj by bylo možné používat i na jiných akcích, protože je přenosný. Nicméně město ho nakonec nepořídí, protože podle radnice by byl málo výkonný.

„Nabízenou technologii jsme vyhodnotili jako nedostatečnou svým výkonem a vynaložené prostředky by podle nás byly vynaložené nehospodárně, protože by to rozhodně nezajistilo návštěvnost letního kina,“ vysvětluje rozhodnutí starosta města Jan Konvalinka s tím, že ve hře jsou stálé i jiné varianty jako například pronajmutí si promítacího projektoru, tak jak to dělají i jiná města. Cena nabízeného projektoru se měla pohybovat kolem částky 200 tisíc korun. „Areál letního kina je unikátní, rádi bychom v něm obnovili letní produkci a stále přemýšlíme nad tím, jak kvalitně a co možná nejlevněji promítání do letního kina v budoucích letech vrátit,“ dodal s tím, že letos se tedy promítat nebude.

Promítání by v letním kině rád viděl i ředitel SZM Jan Slaba. „Myslím si, že promítání v letním kině by si své diváky zcela určitě našlo,“ doplnil Slaba.

Komentáře